Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Jūras svētki

. Plkst. 08:00

10. jūlijā svinēsim Jūras svētkus! Priecāsimies par iespēju apmeklēt svētku tirgu ar kūpinātu zivju smaržu, vērot kuģus Ventā un saulrietu jūras krastā, izbaudīt koncertus un īstu balli.

Jau no paša rīta varēs doties pilsētas ielās lielajā iepirkšanās tūrē, iepazīt vietējo ražotāju un amatnieku produkciju. No plkst. 8.00 Vecpilsētas tirgus laukumā norisināsies Lielais Jūras svētku tirgus. Plkst. 10.00 sāks darboties Jūras svētku tirdziņš Ostas ielas promenādē no Jāņa ielas līdz Tirgus ielai, kas ilgs līdz pat plkst. 24.00. Īsta svētku andele norisināsies arī Lielajā laukumā no plkst. 12.00 līdz 22.00 pie strūklakas “Fregates “Valzivs””.

Plkst. 11.00 ar piemiņas brīdi godināsim bojā gājušos jūrniekus un zvejniekus pie pieminekļa “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme”.

Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs Reņķa dārzs. Svētku koncertā no plkst. 14.00 kā pirmie uzstāsies popdstudija “Jūras akmentiņi”, savukārt, no plkst. 15.00 koncertprogrammā “Esi man tā” izskanēs Imanta Kalniņa, Aivara Hermaņa, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna iemīļotākās dziesmas Marta Kristiana Kalniņa, Līvas Kalniņas un Kristiānas Stirānes izpildījumā. Ar kopīgi dziedamām dziesmām no latviešu teātru un kino repertuāra izskanēs aktieru Ditas Lūriņas un Mārtiņa Egliena dziesmu programma. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcināciju vai izslimošanas apliecinošs sertifikāts vai derīgs negatīva Covid-19 testa sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav jāuzrāda un tests nav jāveic. Pasākuma laikā jāievēro savstarpēja 2 metru distance. Reņķa dārza programmu līdz plkst. 22.00 varēs vērot arī uz lielā ekrāna Lielajā laukumā.

Ostas ielas promenādē pie strūklakas “Kuģu vērotājs” turpināsim jau labi pazīstamo projektu “Strūklaku strīms”, kur no plkst. 12.00 līdz 15.00 filmēšanas aktivitātē ar īstenu piejūras regeju piedalīsies grupas “Riga Reggae” un “Bezgalībieši”, bet programmas noslēgumā kantrī mūziķis Shota Adamashvili no Gruzijas. Būs iespēja ne tikai klausīties mūziķu programmas, bet līdz ar pusdienas laiku ostā sagaidīt velkoņu floti. Vakara daļā, turpat pie strūklakas “Kuģu vērotājs”, no plkst. 21.00 līdz 24.00 dalību filmēšanas aktivitātē turpinās grupa “Citi zēni”, hip-hopa mākslinieks Idus Abra un dīdžeju duets “Skrapneshi”. Kā ierasts, “Strūklaku strīmu” būs iespējams vērot gan dabā, gan tiešraidē Ventspils Kultūras centra Facebook lapā.

Sekojot aktuālajai informācijai, būs iespēja izbaudīt dažādas aktivitātes it visur pilsētā. Jau tradicionāli Ventspils pludmales volejbola stadionā noritēs “Jūras kauss pludmales volejbolā 2021”.

Izstāžu un mākslas cienītājiem būs vērts apmeklēt teātra namu “Jūras vārti”. No plkst. 9.00 līdz 20.00 apmeklētājiem būs pieejama Laimdotas Malles un Kristīnes Krauzes-Sluckas personālizstāde “ooze / -ums”. Izstādi var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), jāievēro savstarpēja 2 metru distance un jālieto sejas maskas. Ieeja bez maksas.

Toties plkst. 19.00 “Jūras vārtos” notiks horeogrāfes un dejotājas Janas Jacukas monoizrāde “Baiļu rutīna”, ko ventspilniekiem piedāvā Ģertrūdes ielas teātris. Apmeklējot izrādi, jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcināciju vai izslimošanas apliecinošs sertifikāts vai derīgs negatīva Covid-19 testa sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav jāuzrāda un tests nav jāveic. Ieejas maksa 5,00 līdz 7,00 EUR.

Kā katru gadu, aktivitātes ir sarūpējis arī Ventspils muzejs. Amatu mājā no plkst. 12.00 līdz 14.00 jautras virējas no cirka “Beztemata” vārīs zupu pēc seno laiku metodēm, cienās apmeklētājus un iepazīstinās ar Eiropas senatnes kulinārijas  garšvielu noslēpumiem. Par labu atmosfēru Amatu mājas pagalmā gādās muzikanti no grupas “Čirkainie”. Ieeja pēc Amatu mājas cenrāža.

No plkst. 20.00 līdz 01.00 Reņķa dārzā norisināsies Jūras svētku balle, to vadīs Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens. Īstu balles atmosfēru palīdzēs radīt grupa “Galaktika”, Andris Baltacis ar orķestri Kristapa Krievkalna vadībā un grupa “Dziļi violets”. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs vai www.bilesuparadize.lv, ieejas maksa 5,00 EUR.

Uz saulrieta laiku Zilā karoga pludmalē būs iespēja baudīt mūziku pie jūras – no plkst. 20.00 līdz 24.00 divatā ar jūru meditēsim pie DJ Egmonta noskaņu mūzikas.

Livonijas ordeņa pils pagalmā plkst. 22.00 norisināsies kinonakts. Tiks demonstrēta Rīgas Kinostudijas filmas “Akmeņainais ceļš” (1983.g., rež. R.Kalniņš, restaurēta 2018.g.). Ieejas maksa pēc muzeja cenrāža.

Jūras svētki sāksies jau 9.jūlijā ar ieskaņas pasākumiem – Lielo Jūras svētku tirgu no plkst. 8.00 Vecpilsētas tirgus laukumā un papīra kuģīšu un karodziņu darināšanas pasākumu “Vakar bijām mēs ostas malā,/Tur tik daudz kuģu, ka netiek galā (H.Dorbe)’’ plkst. 13.00 Herberta Dorbes memoriālajā muzejā “Senču putekļi”. Piedalīsies nodibinājuma Atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” dalībnieki.

Svētku izskaņā, 11. jūlijā Jūras svētku aktivitātes mazajiem ventspilniekiem plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija”. No plkst. 12.00 izzinošs ceļojums “Vien fišiņ?” Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, kur varēs uzzināt kāds tad īsti ir zivs ceļš no audzētavas līdz saldētavai. Par mūziku visām gaumēm parūpēsies DJ Lācis un mūzikas studija “Orff”, ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies ihtiologs Māris Olte, zinātniskais institūts BIOR un SIA “Verģi”.

Valstī noteiktā kārtība paredz – apmeklējot pasākumus ir jāievēro dažādi ierobežojumi. Aicinām sekot līdzi katras aktivitātes aktuālajai informācijai un apmeklēšanas noteikumiem.

Jūras svētku programma un apmeklēšanas noteikumi

 

Atbalsta Ventspils pilsētas dome un Ventspils brīvostas pārvalde.