Noslēdzošajā “Strūklaku strīmā” dzejas transformācijas un dīdžejs Mixmaster AG

Maija pēdējā piektdienā, 28. maijā, noslēdzošā “Strūklaku strīms #04” straumēšana no “Saules laiviņām” dabā un tiešsaistē Ventspils Kultūras centra Facebook lapā. Vakara pirmajā daļā piedalīsies Ceļojošie Literārās Akadēmijas adepti sinerģijā ar mūzikas grupu “Grēcīgie partizāni”. Otrajā daļā divas stundas “good groove antivīrusu” viegli bezbēdīgā noskaņā ar brīvā stila vokālām improvizācijām piedāvās leģendārais Mixmaster AG.

Ceļojošie Literārās Akadēmijas adepti ir laikmetīgās dzejas eksperimentālisti, kuru dažādība ir atradusi kopīgu vietu vārdos. Šajā reizē dzejas lasījumā “Transformācijas” piedalīsies dzejnieki Andris Alps, Anete Dance, Ieva Būmane, Daniels Maršans, Ieva Viese-Vigula, Linda Gabarajeva, Agnese Radziņa, Līva Marta Roze, Pēcs Rudens (Ivars Vācers), Sintija Sudmale, Maija Priedīte, Māra Ulme un citi. Klausītāji varēs iepazīties ar dzejnieku jaunākajām sajūtām, kas transformējušās vārdos un, iespējams, pievērst uzmanību arī savai iekšējai pasaulei un tam, kas mums visiem ir kopīgs. Vienā programmā ar jaunajiem dzejniekiem dzirdēsim grupu “Grēcīgie partizāni”. Tās dalībnieks Kārlis Pūķis jau 8 gadus spēlē pankroku, pašlaik iesaistīts dažādās mūzikas grupās, kā arī turpina muzicēt individuāli dažādos pasākumos, festivālos un arī spēlēdams uz ielas. Emīls Koļesņikovs ir grupas vokālists, nodarbojas arī ar ierakstu miksēšanu. Arno Titovs jau kopš agras bērnības apgūst vijoles spēli, to arī spēlē grupā. Savukārt, grupas dalībniece Anete Dance spēlē veļas dēli.

Mixmaster AG ir leģendārs Latvijas dīdžejs, kurš joprojām ir, kā pats saka – “hārdkōr vinilists un hiphopa fundamentālists”. Uzstājies visnotaļ plaša spektra pasākumos – no fankī bāriem un breika džemiem, līdz pagrīdes reiviem, house klubiem un pludmales festivāliem. Spēlējis kopā ar tādām zvaigznēm kā Moby, Nightmares On Wax, Westbam, De La Soul, Cassius, Gus Gus dj-team un daudziem citiem pasaulē plaši pazīstamiem māksliniekiem. Mixmaster AG, jeb īstajā vārdā Andris Gailis, labi zināms arī kā MC, repotājs un vārdu rīmētājs, ansambļa “Bezgalībieši” dalībnieks. Laika gaitā ir vadījis muzikālus raidījumus dažādās radio stacijās – Super FM/EHR, NABA, RīgaRadio.

“Strūklaku strīms” ir filmēšanas notikumu sērija maija piektdienu vakaros pie Ventspils strūklakām, kas redzama tiešraidē Ventspils Kultūras centra Facebook lapā. Pirmā straumēšana notika 7. maijā pie strūklakas “Fregate “Valzivs””, kurā piedalījās kustības “Latvian beat” pamatlicēji. Otrajā straumēšanā pie strūklakas “Kāpu priede” viesojās dīdžejs Bogdans Tarans, kura atskaņotās house mūzikas programmā piedalījās dziedātāja Evilena Protektore un mūziķis Renārs Lācis. Savukārt, trešais strīms pie strūklakas “Dzirnakmens” straumējās dzīvās mūzikas noskaņās ar grupām “Windy Temper”, “Tasteful” un mākslinieku Ed Rallidae.

Norises atbalsta Ventspils pilsētas dome.

Filmēšanas aktivitātes norises vietā aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.