Ventspils teātra izrāde – Pēteris Pētersons “Tikai muzikants”

7. februārī plkst. 19:00 Ventspils teātris aicina uz izrādi – Pēteris Pētersons “Tikai muzikants”. Decembra sākumā notikušajā pirmizrādē režisores Vijas Draviņas jaunākais iestudējums pulcēja pilnu zāli mūsu teātra draugu.

Lugas darbība norisinās Liepājā un Ventspils jūrmalā, no kurienes bēgļi ar laivām cēlās pāri jūrai. Šie notikumi izrādē nav tieši atainoti, bet ir kā vēsturiskais fons stāstam. “Šī luga ir politiski uzrunājoša, vēstot par to laiku, bet dramaturga, publicista un burvīgā režisora Pētera Pētersona darbiem piemīt arī ļoti izteikts poētisms – arī šajā lugā, par neaizsargāto cilvēku, kāds ir izcils muzikants Klāvs sava ceļa sākumā, un par to, kā apstākļi pilnīgi neatkarīgi no cilvēka spēj ļoti daudz ko mainīt tā cilvēka liktenī. Protams, lugu caurvij doma par to, kas vispār bija jāpiedzīvo latviešu tautai – kur vieni bija vācu pusē, viena daļa padomju pusē, un bija arī brālis pret brāli. Un par to, ko nodara karš, to nedrošību, neziņu un milzīgās, šaušalīgas bailes, ko karš cilvēkos iedveš. Man ļoti uzrunāja tieši tas lugas vēstījums, kā neaizsargātā, trauslā mākslinieka dvēsele starp šiem dzirnakmeņiem tiek ierauta,” tā laikrakstam “Ventas balss” īsi pirms pirmizrādes pārdomās dalījās režisore Vija Draviņa.

Izrādē lomas atveido Ventspils teātra aktieri – Rūdolfs Punkstiņš, Laima Prūse, Arturs Grieze, Andris Lasmanis, Aija Jonāne, Jānis Birznieks, Liāna Griķe, Simona Grieze, Baiba Griķe, Baiba Jaunzeme, Mētra Zikmane un Uldis Pabērzs.

Tērpi un scenogrāfija – Marta Kalnava

Gaismas – Mareks Spruģevics

Skaņa – Jānis Kraulis

Režisore Vija Draviņa

Biļetes cena 5 EUR (iepriekšpārdošanā nopērkamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā).

Iegādātās biļetes uz atcelto 17.janvāra izrādi derīgas 7.februārī vai arī atgriežamas Ventspils Kultūras centra kasē.