Ventspils vīru koris

Kori

Ventspils vīru koris

Informācija

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Lorija Cinkusa
Kontakti Lorija Cinkusa

Tālr.: 29144199

E-pasts: [email protected]

Mēģinājumi Ventspils Kultūras centrā

Ceturtdienās – plkst. 18.00-19.30

Sestdienās – plkst. 10.00-12.30

Ventspils vīru kori 2004. gada martā izveidoja diriģente Rasma Petmane. Tā paša gada oktobrī kora vadību uzņēmās Lorija Vuda Cinkusa.

Šajā korī dzied lieliski vīri, kuriem Latvija un tās kordziedāšanas tradīcijas ir tuva sirdij.

Ventspils vīru koris ir iecienījis mūsdienu mūziku, tāpēc izpilda Mārtiņa Brauna, Uģa Prauliņa, Lauras Jēkabsones  radītos darbus vīru koriem, taču ar tikpat lielu entuziasmu tiek izpildīti arī vīru kora skaņdarbi iz latviešu klasikas – Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Jurjānu Andreja u.c.komponistu pērles.

Kora dziedātāji ir  Dziesmu svētku kustības dalībnieki – ne vien aktīvi dzied Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, bet arī katru vasaru pieskandina kādus Latvijas Nacionālā Kultūras centra rīkotos reģionālos dziesmu svētkus. Vīru kora skanējums īpaši iecienīts ir patriotiskos svētkos, tāpēc tas ar prieku uzstājas arī  pilsētas un valsts mēroga patriotiskajos koncertos. Turklāt koris ir muzikāli sabiedrisks un labprāt piedalās arī sadraudzības koncertos.  

Ventspils vīru kora  nozīmīgākie pasākumi

Kora 15 gadu jubilejas koncerts,  kurā tika izpildīts speciāli korim rakstīts Lauras Jēkabsones skaņdarbs.

Īpašie viesi: grupa “Pērkons”, Prezidiju konventa vīru koris, RTU vīru koris “Gaudeamus”.  (2019. g.)

Roksāgas “Senā Kursa” koncertuzvedums. Režisors Uģis Brikmanis, pavadošā rokgrupa Armanda Alkšņa vadībā, solisti – Ervīns Ramiņš, Andris Ērglis, Samanta Tīna, Madara Vizule, Ivars Cinkuss.